Obniżka! Kingdomino Zobacz większe

Kingdomino

Nowy produkt

Najnowsza gra familijna autora Małego Księcia, Abyss i Cyklad!

Więcej szczegółów

Nie ma punktów za ten produkt.


59,50 zł brutto

-15%

70,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Liczba graczy:2-4 osoby
Wiek:od 8 lat
Czas gry:ok. 20 min.
Wydanie:polskie
Instrukcja:polska

Więcej informacji

Jesteś wielkim władcą poszukującym nowych lądów, by poszerzyć granice swego wspaniałego królestwa. Przemierzysz wiele nowych ziem, pól uprawnych, jezior i majestatycznych gór, nim znajdziesz wreszcie swoje upragnione miejsce na ziemi. Uważaj jednak, wielu innych władców opuściło domy w tym samym celu!

Kingdomino to wspaniała gra taktyczno - strategiczna dla całej rodziny, bazująca na mechanice domino, w której gracze tworzą królestwo wokół swojego zamku za pomocą kolorowych kafli, które pasują do siebie jedną z części. W trakcie rozgrywki będziemy dbać, by nasze królestwo nie było zbyt małe, lecz także, by nie rozrosło się ponad miarę oraz stawiać na tak powstałej planszy specjalne budynki!

Kingdomino zachwyca pod względem estetycznym - dzięki kolorowej, komiksowej stylistyce z płytkami o wielu ciekawych szczegółach (krajobraz krainy składa się z urokliwych kafelków przedstawiających lasy, mokradła, pola, czy rzeki) przypadnie do gustu nawet największym malkontentom! Proste, intuicyjne zasady, charakterystyczne dla gier zaprojektowanych przez legendarnego Bruno Cathalę, pozwalają szybko wprowadzić nowe osoby do rozgrywki i w pełni cieszyć się grą!

Zawartość pudełka:

 • 4 płytki startowe
 • 4 trójwymiarowe zamki (1 różowy, 1 żółty, 1 zielony, 1 niebieski)
 • 48 płytek domina (1 strona z terenami, 1 strona z numeracją)
 • 8 drewnianych znaczników króla w 4 kolorach (2 różowe, 2 żółte, 2 zielone, 2 niebieskie)

Opinie

Oceń 
2017-12-06

Bardzo ładna i ciekawa propozycja na szybką wieczorną partyjkę z

Szybka, przyjemna i dość prosta rozgrywka to najważniejsze atuty Kingdomino. Siedmioletnie dziecko jest w stanie opanować zasady gry po rozegranie 1-2 partii, a pięcioletniemu adeptowi planszówek zajmie to 3-5 rozgrywek. Trzeba tu ciut planować kolejny ruch, aczkolwiek nie ma mowy o budowaniu strategii - znaczna losowość skutecznie temu przeciwdziała.

Chętnie zagrałbym w wersję większą, z królestwem powiedzmy 8x8 i większą ilością rodzajów terenu, co podniosłoby stopień trudności i wydłużyło rozgrywkę, która obecnie oscyluje w okolicach 10-15 minut.

Jest to bardzo przyjemny "filler" do szybkiego zagrania z dzieckiem/dziećmi, bo potrafi bawić już w wersji dla 2 osób.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Kingdomino

  Kingdomino

  Najnowsza gra familijna autora Małego Księcia, Abyss i Cyklad!