Wyspa Smoków

Nowy produkt

Kooperacyjna gra dla najmłodszych

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 4 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 4 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 0,40 zł.


46,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Liczba graczy:3-4 osoby
Wiek:od 6 lat
Czas gry:ok. 20 min.
Wydanie:polskie
Instrukcja:polska

Więcej informacji

Gracze pomagają sobie nawzajem, razem dążąc do osiągnięcia celu. Gra uczy współdziałania, kształci umiejętność podejmowania decyzji i oceny ich konsekwencji.

Na czym to polega?

W swojej kolejce gracz wykonuje rzut kostką i przesuwa się na planszy o tyle pól, ile oczek wypadło na kostce (od 1 do 4). Jeśli na polu, na które wszedł gracz, znajduje się fragment zamku, to należy ściągnąć go z planszy i położyć przed sobą. Jeżeli w swoim ruchu gracz dotarł do pola startowego (czyli okrążył planszę), to kładzie przenoszony przez siebie element zamku na odpowiadającym mu polu na obrysie zamku.

Jeśli natomiast na kostce wypadnie wizerunek smoka to gracz zamiast przesuwać swój pionek, przesuwa o jedno pole jeden żeton z wizerunkiem smoka. Kiedy gracz wejdzie na pole ze smokiem, musi ukryć się w Zaczarowanym Lesie. Uwolnić można go jedynie wtedy, gdy w swoim ruchu na kostce wypadnie wizerunek Słoneczka. Ten symbol pozwala również na przesunięcie swojego pionka od 1 do 5 pól.

Zwycięstwo graczy ma miejsce wtedy, gdy zamek zostanie odbudowany w całości. Porażka następuje, gdy piąty smok dotrze na ostatnie wolne pomarańczowe pole.

Zawartość pudełka:

  • plansza gry
  • 4 drewniane pionki
  • 9 żetonów zamku
  • 5 żetonów smoków
  • 1 drewniana kostka
  • 4 znaczniki postaci
  • instrukcja

Opinie

Napisz opinię

Wyspa Smoków

Wyspa Smoków

Kooperacyjna gra dla najmłodszych